Oriental Meetings in Sosnowiec – konferencja naukowa

20.12.2023 - 09:14, aktualizacja 20.12.2023 - 09:15
Redakcja: mn

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prowadzący programy studiów tłumaczeniowych z językami arabskim, chińskim, japońskim oraz koreańskim ma przyjemność zaprosić na konferencję naukową Oriental Meetings in Sosnowiec (Sosnowieckie Spotkania Orientalistyczne), która odbędzie się 25 marca 2024 r. Jest to konferencja interdyscyplinarna, promująca dialog międzykulturowy. Spotkanie jest skierowane do młodych adeptów nauki – także doktorantów i studentów – zajmujących się w swych badaniach językami, kulturami oraz społeczeństwami krajów Orientalnych – szeroko pojętego Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu, a także Indii.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących zarówno starożytnych cywilizacji, jak i współczesnego oblicza tych regionów z całym bogactwem ich kultur oraz języków.

Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie konferencji.

Miejsce: on-line — platforma MS Teams, stacjonarnie — Instytut Językoznawstwa, ul. Grota Roweckiego 5, 41-205 Sosnowiec.

Języki konferencji: język angielski oraz język polski.

Wystąpienia: 20 minut na referat plus 5 minut na dyskusję.

Zgłoszenie abstraktu: Abstrakty (do 250 słów, czcionka Times New Roman, rozmiar 12), napisane w języku, w którym zostanie wygłoszony referat, prosimy przesyłać w formacie PDF lub Word do 18.02.2024 na adres konferencja.omis@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska autora, afiliacji oraz tytułu prezentacji.

Informacja o przyjęciu referatu: 26.02.2024

Opłata konferencyjna: 200 PLN (dla prelegentów z tytułem naukowym i studentów prezentujących referaty na miejscu) lub 150 PLN (dla prelegentów z tytułem naukowym i studentów prezentujących referaty on-line)

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: konferencja.omis@gmai.com oraz do śledzenia naszej strony internetowej.

Komitet organizacyjny:
Uniwersytet Śląski w Katowicach (Polska): dr hab. Agnieszka Solska, prof. UŚ, dr Katarzyna Bańka-Orłowska, mgr Joanna Ryszka, mgr Martyna Stanisz, mgr Dariusz Jakubowski
Northeastern University (Chiny): prof. Boran Wang, prof. Gefei Dong, prof. Yang Li, prof. Lixin Gao, prof. Rui Guo

Oriental Meetings in Sosnowiec 2024 (OMIS2024)