Wieczór autorski z Katarzyną Tubylewicz

17.03.2021 - 14:02, aktualizacja 17.03.2021 - 15:13
Redakcja: kajastruzyk

Zapraszamy na wieczór autorski z pisarką, reporterką i tłumaczką Katarzyną Tubylewicz, podczas którego porozmawiamy o różnych odcieniach samotności, Pippi Långstrump i innych samotniczkach i samotnikach, o byciu samym oraz o Szwecji. Spotkanie będzie transmitowane na stronie Filologia germańska UŚ na Facebooku (adres strony: https://www.facebook.com/filgermus).

Katarzyna Tubylkiewicz

Katarzyna Tubylewicz – pisarka, kulturoznawczymi i tłumaczka z języka szwedzkiego, autorka powieści „Bardzo zimna wiosna” „Własne miejsca” i „Rówieśniczki”, “Ostatnia powieść Marcela”. Jej reporterskie książki to “Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie” i „Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą”. Jej najnowsza książka „Samotny jak Szwed? O ludziach północy, którzy lubią bywać sami” wydawnictwa Wielka Litera to zbiór reportaży, esejów, i rozmów o samotności. Jak sama autorka przyznaje, książka stanowi opowieść o tym, czym samotność jest, czym bywa, co nas w niej przeraża, a co cieszy, jak nas zmienia, jakie wyzwania przed nami stawia.

plakat spotkania autorskiego pt. Samotny jak szwed