Wykład Prof. Natalii Nowakowskiej (Oxford University) – online

10.05.2021 - 11:36, aktualizacja 10.05.2021 - 11:36
Redakcja: am
Tagi: instytut literaturoznawstwa, Oxford University, wykład online

Prof. dr hab. Dariusz Pawelec, Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego i grupa badaczy literatury dawnej z Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, tworząca niegdyś Zakład Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu zapraszają na wykład Profesor Natalii Nowakowskiej, pt. Dynasty in Renaissance Europe and beyond: the history of a word and a concept

Link do zespołu: MS TEAMS

Link do kanału: MS TEAMS

Informacja biograficzna:

Natalia Nowakowska – Professor of European History na Uniwersytecie w Oksfordzie, Somerville College. Jest autorką książek Church, State and Dynasty: the career of Cardinal Fryderyk Jagiellon (wydana też w polskim tlumaczeniu), i King Sigismund and Martin Luther: the Reformation Before Confessionalisation, która wygrała między innymi nagrody George Blazyca Prize, Kulczycki Prize, i Gerald Strauss Reformation Prize. Od 2013-18 roku, prowadziła międzynarodowy projekt badawczy (ERC Starting Grant), pod tytułem: 'The Jagiellonians: Dynasty, Identity and Memory in Central Europe’. Tom pod tytułem Remembering the Jagiellonians ukazał się w 2019 roku.

laptop i tablet leżące na stole obok otwartego notesu