Fotorelacja z wykładu „Rozkwit myśli muzułmańskiej” oraz prezentacji „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”

20.11.2023 - 12:01, aktualizacja 20.11.2023 - 12:55
Redakcja: mn

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjią z wykładu „Rozkwit myśli muzułmańskiej” oraz prezentacji „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”, które miały miejsce 8 listopada br. na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu.

W tematykę „Rozkwitu myśli muzułmańskiej” wprowadził Imam Pan Dr Abdul Jabbar Koubaisy Dyrektor Centrum Kultury i Dialogu w Katowicach, Prezes Muzułmańskiej Fundacji Pomocy i Wiceprzewodniczący Ligi Muzułmańskiej w Polsce, oraz Pani Teresa Koubaisy, Członek Rady Naczelnej Ligii Muzułmańskiej RP. Uczestnicy mogli dowiedzieć się nieco bliżej o muzułmańskich uczonych, którzy na przestrzeni IX i XIV wieku, wnieśli olbrzymi wkład w naukę. Prelegenci przypomnieli także o kobietach-muzułmankach, które zajmowały wysoką pozycję w świecie nauki.

Druga część spotkania była poświęcona państwu Maroko. Dzięki prezentacji Pani Hassny Ezzara (Prezeska i założycielka Fundacji polsko- marokańskiej ARGAN) uczestnicy spotkania poznali główne atrakcje turystyczne, usłyszeli o ciekawych miastach i zróżnicowanych krajobrazach oraz zapoznali się z marokańskimi smakami i symbolem gościnności- marokańską herbatą miętową.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i liczymy na dalszą współpracę!

Pomysłodawczynią i koordynatorką spotkania była  dr Aniela Kucharska, będąca równocześnie organizatorką Tygodnia Trzech Kultur, który odbędzie się w dniach 26 lutego- 3 marca 2024 roku, w ramach wydarzenia Katowice Europejskie Miasto Nauki 2024.

Zdjęcia udostępnione przez Panią Hassnę Ezzara z fundacji ARGAN