Nowa siedziba Wydziału Humanistycznego UŚ

25.10.2021 - 12:55, aktualizacja 25.10.2021 - 12:55
Redakcja: am

W piątek 1 października 2021 roku odbyła się prezentacja nowej siedziby Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach, w dawnym budynku Instytutu Fizyki. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele mediów.

Obiekt, w którym studenci katowickiej części Wydziału Humanistycznego rozpoczną nowy rok akademicki, zaprezentowali: dziekan prof. dr hab. Adam Dziadek, prodziekan ds. rozwoju dr hab. Lucyna Sadzikowska, prof. UŚ oraz przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego Martyna Skrobisz.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane m.in. aule wykładowe, nowoczesne sale seminaryjne i dydaktyczne, strefa wypoczynku dla studentów, sala kinowa oraz taras wydziału.

Po prezentacji w nowej siedzibie Wydziału Humanistycznego odbyła się inauguracja pięćdziesiątego czwartego roku akademickiego w Uniwersytecie Śląskim.