Zajęcia z prof. Bożeną Karwowską z University of British Columbia

17.11.2023 - 11:45 aktualizacja 20.11.2023 - 08:30
Redakcja: mn

Zapraszamy na cykl zajęć online z prof. Bożeną Karwowską z University of British Columbia w Vancouver (Kanada). Spotkania poświęcone są środowisku i kulturze Kanady, a także kulturowej topografii Auschwitz i potrwają do końca listopada.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu mailowego z dr hab. Martą Tomczok, prof. UŚ (marta.tomczok@us.edu.pl).

Link wydawniczy do nowej książki prof. Bożeny Karwowskiej.

Bożena Karwowska – profesor na Wydziale Studiów Europy Środkowej, Wschodniej i Północnej, University of British Columbia (Vancouver, Kanada). Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z  recepcją literacką, teoriami feministycznymi, migracjami oraz reprezentacjami Zagłady. Autorka czterech monografii, w tym Ciało. Seksualność. Obozy zagłady (2009) i Druga Płeć na wygnaniu (2013); współredagowała także tomy zbiorowe. Od 2014 prowadzi w ramach współpracy UBC z Panstwowym Muzeum Auschwitz Birkenau seminarium Swiadectwa Zagłady, które zaowocowało dwoma zbiorowymi publikacjami The More I Know, The Less I Understand (2017, wersja polska 2023), oraz Auschwitz: History, Place and People (2021). Jej najnowsza książka, The Witness and the Body in Auschwitz. Early Literary Accounts of the Camp Experience, ukazała się w 2023 nakładem wydawnictwa Lexington.

Bożena Karwowska –  Professor, Department of Central, Eastern and Northern European Studies, University of British Columbia in Vancouver (Canada). Her academic interests include reader response and reception theories, feminist theories, migration studies, and representations of Holocaust. Among her four monographs and several edited volumes is Body, Sexuality, Concentration Camps (2009), Second Sex in Exile (2013) and Auschwitz: History, Place and People (2021). Since 2014 she directs the UBC Witnessing Auschwitz, the research seminar run in a cooperation with the Auschwitz Birkenau State Museum, what resulted in two publications: The More I Know, The Less I Understand (2017, Polish version 2023), and Auschwitz: History, Place and People (2021). Her newest monograph, The Witness and the Body in Auschwitz. Early Literary Accounts of the Camp Experience was published in 2023 (Lexington).

prof. Bożena Karwowska