EUIPO Academic Research Visits – nabór do programu

11.05.2023 - 22:38 aktualizacja 11.05.2023 - 15:02
Redakcja: izabelamaculewicz
Zespół Inicjatyw Akademickich Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO Academic Initiatives Team) ogłasza rozpoczęcie nowej edycji programu EUIPO Academic Research Visits. Projekt służy ułatwianiu wymiany wiedzy i wspieraniu rozwoju badań z zakresu szerokiej problematyki własności intelektualnej.

Oferta wizyt badawczych w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej skierowana jest do kadry akademickiej instytucji członkowskich sieci NIPA – Network of Intellectual Property Academies. Jednym z uniwersyteckich ośrodków NIPA jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego jako uczestnik programu Pan-European Seal. Współpracę tę koordynuje Pani dr hab. Marlena Jankowska-Augustyn, prof. UŚ, Dyrektor Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy.

Celem programu EUIPO Academic Research Visits jest umożliwienie naukowcom skorzystania z bezpłatnych konsultacji z pracownikami EUIPO oraz z bogatych zasobów Biblioteki i Centrum Wiedzy EUIPO.

Oferowane są dwa rodzaje wizyt:

• wizyty krótkoterminowe (1-5 dni) – o które należy ubiegać się z 2-miesięcznym wyprzedzeniem,
  • wizyty długoterminowe (od 15 dni do 2 miesięcy) – o które należy ubiegać się z 3-miesięcznym wyprzedzeniem.

Wniosek powinien zawierać: dokładne terminy planowanej wizyty badawczej, wskazanie działów EUIPO, z którymi naukowiec chce się skonsultować (dotyczy tylko wizyt długoterminowych), a także zapotrzebowanie na materiały źródłowe i opracowania potrzebne do badań z zakresu własności intelektualnej, o ile nie są jeszcze dostępne w zasobach Biblioteki EUIPO.

EUIPO Research Visits – broszura informacyjna

EUIPO Research Visits – formularz zgłoszeniowy