Stypendium Fulbrighta – nabór wniosków

15.04.2024 - 14:40 aktualizacja 15.04.2024 - 14:40
Redakcja: izabelamaculewicz

Zostań Fulbrighterem lub Fulbrighterką! Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 62 laureatów/ek Nagrody Nobla i 89 laureatów/ek nagrody Pulitzera.

W Polsce Program Fulbrighta działa już od 65 lat i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.

Dlaczego warto złożyć wniosek o stypendium Fulbrighta?

Uczestnictwo w Programie Fulbrighta jest niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych doświadczeń naukowych i osobistych, w tym nawiązanie kontaktu z amerykańskimi uczelniami w celu przeprowadzenia badań bądź rozpoczęcia studiów magisterskich lub doktoranckich, poznanie interesujących ludzi, zanurzenie się w amerykańskiej kulturze i krajobrazie.

Programy na wyjazd do USA:

• Graduate Student Award 2025-26,
  • Junior Research Award 2025-26,
  • Graduate Student Award LLM in International Human Rights Law at University of Notre Dame 2025-26.

Więcej informacji o programach i planowanych webinarach: https://fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/

W razie pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu: lukasz.chyla@fulbrightmail.org