Płatne staże w NOYB – European Center for Digital Rights w Austrii

11.07.2024 - 12:11 aktualizacja 11.07.2024 - 12:11
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

NOYB – European Center for Digital Rights organizacja non-profit z siedzibą w Wiedniu w Austrii, poszukuje chętnych do odbycia 4-6 miesięcznych staży. Staże są odpłatne (to stażysta otrzyma wynagrodzenie). Możliwość rozpoczęcia stażu już od września/października 2024 roku.

Organizacja została założona przez Maxa Schremsa w celu prowadzenia strategicznych postępowań sądowych w dziedzinie ochrony danych osobowych i prywatności informacyjnej. Nieustannie poszukuje stażystów, którzy wesprą  pracę w zakresie egzekwowania przepisów RODO.

Organizacja koncentruje się na strategicznych sporach sądowych w sprawach dotyczących prywatności w sektorze prywatnym. Ogólnoeuropejskie podejście i współpraca z innymi organizacjami i grupami są kluczowymi elementami pracy.

Praca tej organizacji ma bezpośredni wpływ prawny na podmioty których dane dotyczą, zachęca do nowatorskiego i innowacyjnego podejścia do postępowań sądowych dotyczących prywatności.

Każdy stażysta zostanie odpowiednio wdrożony przez resztę zespołu który będzie dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem austriackim stażyści nie mogą pracować zdalnie, wobec czego nie ma możliwości odbycia staży zdalnych czy hybrydowych.

Ze względu na wymogi prawne staże mogą być oferowane tylko obywatelom EOG (Europejski Obszar Gospodarczy – strefa wolnego handlu i wspólny rynek, obejmujące państwa Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu z wyjątkiem Szwajcarii).

Co oferuje NOYB?

• Projekty, które mogą zmienić oblicze prawa,
  • Międzynarodowe środowisko i prawdziwie proeuropejski zespół,
  • Elastyczne godziny pracy,
  • Otwartą i przyjazną atmosferę.

Główne zadania:

• Zarządzanie i pisanie dla GDPRhub.eu (publiczna strona wiki na temat RODO),
  • Pisanie dla GDPRtoday (wewnętrzny newsletter),
  • Dochodzenia rzeczowe i badania prawne,
  • Podstawowe porady prawne dla członków organizacji,
  • Przygotowywanie wniosków prawnych,
  • Prezentacje,
  • Tłumaczenia dokumentów, zwłaszcza dla stron internetowych organizacji,
  • Możliwość badania, zarządzania i składania własnej skargi RODO,
  • Wsparcie prawne dla reszty zespołu w bieżących projektach.

Najważniejsze fakty i korzyści:

• Bezpłatne członkostwo w Noyb,
  • Wynagrodzenie w wysokości 30 euro za dzień pracy,
  • Koszt podstawowego zakwaterowania w Wiedniu (wspólne mieszkanie) do 500 euro/miesiąc,
  • Wsparcie finansowe na podróże do Wiednia,
  • Bilety transportu publicznego do Wiednia,
  • Tydzień pracy około 40h/tydzień (z elastycznością w odniesieniu do całości),
  • Czas trwania: 4-6 miesięcy,
  • Kolejne oferty pracy są dostępne od września 2024 roku (wcześniejsze rozpoczęcie pracy nie jest możliwe).

Wymagania:

• Znajomość prawa dotyczącego prywatności i ochrony danych,
  • Dyplom prawa uzyskany na uniwersytecie w EOG lub odpowiednie wykształcenie w zakresie prawa UE lub RODO,
  • Solidne zrozumienie RODO i prawa UED doskonała znajomość prawniczego języka angielskiego (angielski jest naszym językiem roboczym),
  • Doskonała znajomość co najmniej jednego języka urzędowego EOG oprócz języka angielskiego (B2/C1 lub wyższy – umiejętność pisania/czytania tekstów prawnych),
  • Mile widziane znajomość dodatkowych języków EOG,
  • Praktyczne podejście do pracy,
  • Zdolność do samodzielnego zarządzania i pracy w międzynarodowym zespole,
  • Brak konfliktu interesów.

Aplikacja powinna zawierać:

• Życiorys,
  • Krótki list motywacyjny określający (maks. 400 słów).

Aplikować można za pośrednictwem formularza znajdującego się tutaj.