Konferencja „Improving European Universities. International Conference on Gender Inequality in Academia”

06.09.2024 - 12:09 aktualizacja 13.09.2024 - 13:42
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Uniwersytet Rzeszowski i Akademicka Sieć Bezpieczeństwa i Równości – stowarzyszenie rzeczników akademickich i innych osób działających na rzecz zwiększenia różnorodności, równości i inkluzywności w polskim środowisku akademickim – zapraszają do udziału w konferencji „Improving European Universities. International Conference on Gender Inequality in Academia”.

Plany równości zmieniają europejskie uniwersytety od wewnątrz i przyczyniają się do tworzenia bardziej gościnnego, inkluzywnego i przyjaznego środowiska dla osób studiujących i pracujących w szkołach wyższych. Przygotowanie i wdrożenie planów to złożone wyzwanie. Uniwersytet Rzeszowski właśnie kończy wdrażanie swojego pierwszego planu równości płci (GEP) opracowanego na lata 2022-2024 i przygotowuje się do rozpoczęcia nowego.

Data i miejsce: 21 – 22 listopada 2024, Rzeszów

Szczegółowa informacja o konferencji.