8. Forum Prawa Mediów Elektronicznych

27.09.2022 - 12:22, aktualizacja 27.09.2022 - 12:27
Redakcja: martarekosiewicz
Serdecznie zapraszamy na Forum Prawa Mediów Elektronicznych, które po raz pierwszy odbywające się w Katowicach. Dotychczas było ono organizowane we Wrocławiu, Szczecinie i Opolu. Jest to wspólny projekt:
  • Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej Uniwersytetu Wrocławskiego (prof. dr hab. Jacek Gołaczyński),
  • Uniwersytetu Szczecińskiego (dr hab. prof. Usz Kinga Flaga Gieruszyńska)
  • Centrum Cyber Science (dr hab. Dariusz Szostek prof. UŚ), we współpracy z  wydziałowym Interdyscyplinarnym Centrum Badań nad Wymiarem Sprawiedliwości UŚ (dr hab. K. Markiewicz, prof. UŚ), Projekt MAS4AI Multi-Agent Systems for Pervasive Artificial Intelligence (dr hab. Monika Jagielska, prof. UŚ) oraz ZIPSE Polska Cyfrowa, Samsung, Asseco, ZBP, Województwo Śląskie oraz Naczelna Rada Adwokacka.
Dyskusja toczyć będzie się w obrębie czterech obszarów badawczych: 1. Cyfrowy Sąd (a nie cyfryzacja sądownictwa), 2. Dane w Przemyśle 4.0; 3. Tokenizacja Gospodarki cyfrowej; i wreszcie bardzo ważny temat 4. Projekt rozporządzenia ustanawiającego zasady przeciwdziałania i zwalczania wykorzystania seksualnego dzieci w Internecie.   Równolegle odbędzie się Akademia Polski Cyfrowej dla przedsiębiorców. Oraz spotkanie NASK w sprawie ISAC Harmonogram FPME Serdecznie zapraszamy!