„Doradca podatkowy – zawód z przyszłością” – warsztaty dla studentów

14.03.2023 - 10:52, aktualizacja 18.03.2023 - 12:04
Redakcja: redaktorkam

Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę!”. Chcemy przedstawić możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Rozpoczynamy od kierunku prawo i spotkania z doradcą podatkowym, który przybliży aspekty praktyczne wykonywania tego zawodu. Plan warsztatów jest bardzo bogaty i wierzymy, że będzie to bardzo owocne spotkanie.

Warsztaty „Doradca podatkowy – zawód z przyszłością”, które poprowadzi dr Mariusz Cieśla doradca podatkowy odbędą się 21 marca 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w auli nr 8 w godzinach 8.00-13.00.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 marca do godz. 12.00.

Dr Mariusz Cieśla specjalizuje się w podatku VAT oraz ordynacji podatkowej, a także w dziedzinie ubezpieczeń społecznych szczególnie w obszarze zbiegu wielu tytułów ubezpieczeń oraz systemów zabezpieczeń społecznych na terenie Unii Europejskiej. W pracy doradcy podatkowego dr Cieśla łączy wykształcenie prawnicze z ekonomicznym: posiada tytuł naukowy doktora z dziedziny makroekonomii, tytuł magistra prawa oraz wykształcenie rozszerzone na prawniczych studiach podyplomowych z zakresu podatków, prawa handlowego i gospodarczego.

Program warsztatów:

• Zagadnienia wstępne i pre test
  • Rys historyczny powstania zawodu doradcy podatkowego
  • Charakterystyka zawodu doradcy podatkowego w Polsce oraz w UE
  • Podstawy prawne istnienia zawodu doradcy podatkowego i jego umiejscowienie wśród zawodów zaufania publicznego
  • Zakres czynności doradztwa podatkowego
  • Osoby uprawnione do wykonywania zawodu doradcy podatkowego
  • Lista doradców podatkowych oraz podmiotów uprawnionych do prowadzenia doradztwa podatkowego
  • Zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu doradcy podatkowego – egzamin, praktyka zawodowa
  • Wykonywanie działalności doradcy podatkowego – ograniczenia
  • Obowiązki i prawa doradcy podatkowego – tajemnica zawodowa, szkolenia
  • Odpowiedzialność cywilna