III Międzyszkolny Konkurs Prawniczy

02.10.2024 - 09:32, aktualizacja 07.10.2024 - 14:11
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów szkół średnich województwa śląskiego do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Prawniczym współorganizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

III Międzyszkolny Konkurs Prawniczy odbędzie się 18 października 2024 roku. Przyjmowanie zgłoszeń uczestników trwa do 10 października 2024 roku do godziny 24.00. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na podany adres: centrumedukacji@oirp.katowice.pl

Dla zwycięzcy konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody:

• Puchar Dziekana OIRP oraz dyplom,
  • Indeks na kierunek Prawo: prawo przyjęcia bez dodatkowych wymagań i niezależnie od wyniku pozytywnie zdanego egzaminu maturalnego na Kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • upominki rzeczowe.

Poniżej przedstawiamy etapy konkursu:

Etap I – rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru w nieprzekraczalnym czasie 60 minut lub rozwiązanie kazusu i odpowiedź na pytanie z wielokrotnym wyborem,
Etap II – udzielenie ustnych odpowiedzi na losowo wybrane przez Uczestnika pytania.

W przerwie zapraszamy uczestników do wysłuchania krótkiego wykładu w języku angielskim o współczesnych aspektach prawa międzynarodowego.

Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem: o indeks na kierunek prawo walczyło ponad 100 licealistek i licealistów z województwa śląskiego!

Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się wyłonić młode talenty, które wzbogacą naszą społeczność akademicką oraz otrzymają szansę na rozwój w dziedzinie prawa.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach