,,Akademia Prawa Cywilnego – Prawo autorskie jutra!” – cykl webinarów KN Prawa Cywilnego ,,Sapere Aude” UŚ –

10.04.2024 - 11:43, aktualizacja 11.04.2024 - 12:46
Redakcja: izabelamaculewicz

W imieniu Koła Naukowego Prawa Cywilnego ,,Sapere Aude” Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu webinarów pt.
,,Akademia Prawa Cywilnego – Prawo autorskie jutra!”, które odbywać się będą co środę w formie online w godzinach popołudniowych lub wieczornych, począwszy od dn. 24 kwietnia 2024 do końca maja 2024 roku.

,,Akademia Prawa Cywilnego – Prawo autorskie jutra!” to cykl spotkań, których celem jest przybliżenie studentom aktualnych problemów i wyzwań w dziedzinie prawa autorskiego w kontekście dynamicznie rozwijającej się technologii.

Zagadnienia poruszane podczas spotkań obejmują m.in. wpływ sztucznej inteligencji, blockchainu i internetu rzeczy na prawa autorskie, a także kwestie odpowiedzialności prawnej za treści generowane przez algorytmy.

Celem wydarzenia jest nie tylko dostarczenie studentom wiedzy teoretycznej, ale także rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i analizowania złożonych problemów prawnych.

Dyskusje i case studies pozwolą uczestnikom na lepsze zrozumienie realiów funkcjonowania prawa autorskiego w erze cyfrowej.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na oficjalnym Facebook Koła.