Międzynarodowa konferencja pt. „Spotkania na Granicy – Ochrona Środowiska – Skutki wydobywania kopalin”

24.03.2022 - 11:12, aktualizacja 24.03.2022 - 11:12
Redakcja: martarekosiewicz

Szanowni Państwo,

Wydział Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza,

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

wraz

z Fundacją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”

zapraszają do udziału w dyskusji

podczas organizowanej w dniu 24 marca 2022 r. I Międzynarodowej konferencji pt.

„Spotkania na Granicy – Ochrona Środowiska – Skutki wydobywania kopalin”

Liczymy, że wydarzenie będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat wielu aspektów ochrony środowiska w kontekście transgranicznym oraz wymiany poglądów w formie dyskusji. Głównym celem konferencji jest analiza zagadnień związanych z przygranicznym oddziaływaniem na środowisko, w szczególności w zakresie wydobywania kopalin.

Mamy nadzieję, że dzięki dokonanej analizie będziemy w stanie wytyczyć przyszłe kierunki rozwoju. Podsumowaniem rozważań przedstawionych w ramach tego wydarzenia będzie wydanie komunikatu, w którym zostanie wyrażone wspólne stanowisko wypracowane podczas konferencji.

Termin i miejsce konferencji

Ze względu na obowiązujące obostrzenia konferencja zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej (zarówno on-line na platformie Zoom jak i stacjonarnie w Katowicach) w dniu 24 marca 2022 r. Link do uczestnictwa w wydarzeniu zostanie przekazany Państwu

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Kontakt z organizatorem

Zespół Prawa Górniczego i Ochrony Środowiska