[ONLINE] III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”

09.02.2021 - 14:30, aktualizacja 09.02.2021 - 14:32
Redakcja: administrator

Koło Naukowe Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej
we współpracy z Zespołem Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej działającym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
serdecznie zaprasza do udziału w

III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej
„Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”,

która odbędzie się w dniu 10 marca 2021 r. w godz. 9:00-17:00 w formie zdalnej
(link do platformy podamy w najbliższym czasie).

Konferencja stanowi kontynuację poprzednich edycji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem z Państwa strony. Do udziału w konferencji zapraszamy studentów i doktorantów, ale również teoretyków, praktyków oraz badaczy zainteresowanych problemami prawa rolnego i żywnościowego.
Tak, jak w poprzednich latach zagadnienia tematyczne Konferencji podzielone zostały na dwa panele: „prawo rolne” oraz „prawo żywnościowe”.
Referaty mogą obejmować dowolne zagadnienia związane z panelami, przykładowo proponujemy następujące: kształtowanie ustroju rolnego, obrót nieruchomościami rolnymi z udziałem cudzoziemców, dzierżawa nieruchomości rolnych, opodatkowanie rolnictwa, emerytura rolnicza, wyzwania dla rolnictwa, skutki koronawirusa a rolnictwo, ochrona gruntów rolnych i leśnych, własność intelektualna w rolnictwie, odstępstwo rolne, zalesianie, koła łowieckie, bezpieczeństwo żywności w erze globalizacji, sprzedaż żywności przez Internet, żywność przyszłości (insekty, in vitro), odpowiedzialność w prawie żywnościowym, żywność barwiąca, produkty nieopakowane, żywność ekologiczna itd.

Udział w konferencji jest bezpłatny oraz wymaga rejestracji przez formularz pod linkiem:
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat (po zaznaczeniu takiego żądania w formularzu zgłoszeniowym)!

Organizatorzy proponują dwie formy uczestnictwa w konferencji:
• uczestnictwo bierne – zainteresowani takim udziałem rejestrują się przez formularz do 5 marca 2021 r.
• uczestnictwo czynne (wystąpienie) – zainteresowani takim udziałem rejestrują się przez formularz do 14 lutego 2021 r. WAŻNE: w przypadku udziału czynnego na formularzu należy obowiązkowo uzupełnić sekcje: tytuł referatu oraz abstrakt. W innym przypadku zgłoszenie potraktowane zostanie jak udział bierny.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji nadesłanych abstraktów. Przewidywany czas wystąpienia w trakcie konferencji to 10-15 minut. Osoby zakwalifikowane do czynnego udziału w konferencji zostaną o tym poinformowane mailowo do 1 marca 2021 r.

Opiekunem merytorycznym konferencji jest dr hab. prof. UŚ Dorota Łobos-Kotowska (dorota.lobos-kotowska@us.edu.pl).

Więcej informacji udzielają: dr Magdalena Krzysztofik-Pelka (magda.krzysztofik@wp.pl) oraz mgr Monika Łata (monika.lata@gmail.com).

ZAPRASZAMY!!!