Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search
Wydział Prawa i Administracji

Spotkanie z dr. Maciejem Berkiem, Ministrem do spraw Nadzoru nad Wdrażaniem Polityki Rządu

17.04.2026 - 11:32, aktualizacja 17.04.2026 - 11:30
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

W środę 22 kwietnia 2026 roku o godzinie 15.15 w auli nr 6 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie z dr. Maciejem Berkiem, Ministrem do spraw Nadzoru nad Wdrażaniem Polityki Rządu, przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów oraz osobą odpowiedzialną za koordynację rządowego procesu legislacyjnego. W zakresie jego kompetencji znajduje się m.in. monitorowanie realizacji polityki Rady Ministrów oraz nadzór nad przebiegiem prac legislacyjnych na poziomie rządowym.

Spotkanie pod tytułem „Od pomysłu do ustawy – kulisy legislacji” poświęcone będzie procesowi tworzenia prawa oraz praktycznym aspektom pracy legislacyjnej w administracji rządowej. Nasz Gość jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym, adiunktem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Warszawskiego oraz autorem publikacji z zakresu prawa konstytucyjnego, procedury legislacyjnej i finansów publicznych. W latach 2007–2015 pełnił funkcję Prezesa Rządowego Centrum Legislacji oraz Sekretarza Rady Ministrów, a wcześniej pracował m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i Najwyższej Izbie Kontroli.

Spotkanie będzie również doskonałą okazją do rozmowy z naszym Gościem o doświadczeniach pracy prawnika w strukturach rządowych. Panu Ministrowi bardzo zależy na dialogu z młodymi ludźmi, dlatego przyjęliśmy formułę: 20-minutowy wykład wprowadzający, a następnie sesję Q&A (30–40 minut).

return to top