24.03.2023 - 09:31, aktualizacja 24.03.2023 - 09:31
Redakcja: redaktorkam

Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę”. Chcemy przedstawić możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Dla studentów kierunku administracja przygotowaliśmy dwudniowe warsztaty „Współczesny urzędnik – praktyczne aspekty wykonywania zawodu urzędnika służby cywilnej”, które odbędą się 28 i 30 marca 2023 (termin do wyboru).

28.03.2023 r. w godz. 13:45-17:00 (sala 2.25) grupa 20 osób

30.03.2023 r. w godz. 13:45-17:00 (aula 7) max. 20 osób

Warsztaty poprowadzi Grzegorz Skórka: Dyrektor Wydziału Kontroli Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Celem warsztatów jest przekazanie Uczestnikom wiedzy na temat wykonywania zawodu urzędnika służby cywilnej a także omówienie oraz zaprezentowanie możliwych form działalności urzędnika służby publicznej oraz ogólnego rozwoju służby cywilnej w województwie śląskim. W ramach warsztatów zostaną także przybliżone wytyczne dotyczące pracy i etyki pracy pracownika sektora publicznego z odniesieniem do aspektów praktycznych i sposobu efektywnej realizacji pracy oraz obowiązków urzędniczych.

W trakcie warsztatów prowadzący szkolenia omówi praktyczne aspekty wykonywania zawodu urzędnika i odniesie się do możliwych form zatrudnienia takiej osoby. Program warsztatów będzie przewidywać także przedstawienie praktycznej kwestii odpowiedzialności urzędnika za naruszenie obowiązków i norm etycznych. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z rozwojem służby cywilnej, jej zadaniami oraz oczekiwaniami w dobie powszechnej elektronizacji.

Zakres tematyki szkolenia będzie obejmować następujące zagadnienia:

1. Rozwój służby cywilnej oraz współczesne oczekiwania
  2. Status urzędnika służby cywilnej
  3. Prawa i obowiązki urzędnika służby cywilnej
  4. Odpowiedzialność urzędnika służby cywilnej
  5. Rozwiązywanie zagadnień problemowych – praca w grupach oraz wspólna dyskusja

Podsumowanie warsztatów stanowić będzie praca w grupach, podczas której studenci będą mieli możliwość zmierzenia się z rozwiązaniem typowych dla funkcjonariuszy problemowych zagadnień praktycznych.