„Zaplanuj swoją karierę” – spotkanie z Radcami

11.04.2024 - 08:59, aktualizacja 12.04.2024 - 09:02
Redakcja: izabelamaculewicz

Zapraszamy na kolejną edycję Tygodnia akademickiego – Radca Prawny na Twojej uczelni. To inicjatywa stworzona przez Krajową Izbę Radców Prawnych we współpracy z wybranymi uczelniami w całej Polsce. Wydarzenie ma na celu przybliżenie zawodu radcy prawnego. Spotkanie odbędzie się w auli nr 4.

Spotkajmy się, aby porozmawiać na następujące tematy:

• aplikacja radcowska – egzamin wstępny, przebieg aplikacji, czas trwania, egzamin końcowy,
  • ścieżka kariery w oparciu o zawód radcy prawnego – dlaczego warto zostać radcą prawnym? Własna kancelaria, czy może umowa o pracę
  • samorząd radcowski – wstąp w szeregi ,,niebieskiego” samorządu prawniczego.

Jesteś osobą, która chce łączyć pracę zawodową z misją pomagania innym? Chcesz walczyć o prawa i wolności osób potrzebujących? Samorząd radcowski jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zawód radcy prawnego umożliwi Ci realizację pasji pomagania i wspierania osób słabszych, a zarazem da szansę wykonywania atrakcyjnej pracy i budowania prestiżu zawodu zaufania publicznego! Przybliżać codzienność  pracy radcy prawnego będą:

• Katarzyna Jabłońska, Dziekan OIRP,
  • Grzegorz Łaszczyca, członek Prezydium Rady,
  • Maciej Czajkowski, rzecznik prasowy i członek komisji ds. promocji zawodu