AGATA ZWOLANKIEWICZ STYPENDYSTKĄ “EDWARD BARRY MCDOUGALL MEMORIAL SCHOLARSHIP FOR GRADUATE STUDIES IN LAW”

28.11.2019 - 11:44, aktualizacja 28.11.2019 - 11:44
Redakcja: Admin
Z radością informujemy, że Pani Agata Zwolankiewicz (studentka V roku Prawa, seminarzystka Pani prof. dr hab. Ewy Rott-Pietrzyk w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego) otrzymała prestiżowe stypendium na roczne studia LL.M. (Master of Laws) w Kanadzie ze specjalizacją „International Trade and Foreign Investment Law” na Uniwersytecie w Ottawie.Stypendium to corocznie otrzymuje jeden absolwent z Polski na realizację programu studiów LL.M. w wybranej tematyce na University of Ottawa. Stypendysta wybierany jest na podstawie dotychczasowych osiągnięć, dokumentów aplikacyjnych, na które składają się: CV, list motywacyjny, listy rekomendacyjne oraz przygotowana propozycja badań naukowych prowadzonych podczas studiów (research proposal).

Stypendium zostało ustanowione w imieniu Edwarda Barry’ego McDougalla, eksperta w dziedzinie prawa energetycznego, który był zaangażowany w umożliwienie poznania prawa kanadyjskiego przez prawników z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród dotychczasowych Stypendystów są m.in. dr hab. Konrad Osajda, prof. UW (2005-2006), dr Rafał Morek, UW (2004-2005), dr Karolina Kremens, UWr (2006-2007), dr Filip Balcerzak, UAM (2010-2011), Tomasz Kalwat (2003-2004), dr Michał Czerniawski (2009-2010).