Certyfikat „Studia z Przyszłością” oraz „Laur Innowacyjności” dla kierunku Administrowanie Środowiskiem

21.07.2021 - 09:39, aktualizacja 21.07.2021 - 09:39
Redakcja: administrator

25 czerwca br. W ostatnich dniach czerwca br. w Warszawie odbył się Koncert Finałowy VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”. Z wielką radością informujemy, że w wąskim gronie wyróżnionych, docenionych i uhonorowanych kierunków studiów znalazł się nowy kierunek Administrowanie Środowiskiem.

Administrowanie Środowiskiem jest nowatorskim kierunkiem prowadzonym wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Nauk Przyrodniczych w ramach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. To studia (magisterskie II stopnia), które łączą dyscyplinę nauk przyrodniczych oraz prawnych i kształcą specjalistów efektywnie posługujących się instrumentami prawnymi dla dobra środowiska naturalnego.

W gali finałowej, uczestniczyli Rektorzy, Dziekani, Dyrektorzy Instytutów – przedstawiciele uczelni wyższych z całej Polski. Uniwersytet Śląski reprezentowały na uroczystości dr hab. Edyta Sierka, prof. UŚ (Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) oraz adw. Magdalena Stryja (Wydział Prawa i Administracji UŚ), które odebrały Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”, wyróżnienie „Laur Innowacyjności” dla kierunku Administrowanie Środowiskiem oraz nagrodę w formie Statuetki.

Listy gratulacyjne do Laureatów skierowali m.in. Krystyna Szumilas, Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauk i Młodzieży Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w latach 2011-2013 Minister Edukacji Narodowej, prof. Kazimierz Wiatr, Przewodniczący Komisji Nauki Senatu RP, dr inż. Wojciech Kamieniecki, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

W Konkursie „Studia z Przyszłością”, współorganizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC, identyfikowane i wyróżniane są wybrane programy i kierunki studiów prowadzone w polskich uczelniach, które cechują się innowacyjnością, dostosowaniem do potrzeb rynku pracy oraz nowoczesnością przyjętych rozwiązań dydaktycznych. Ich oceny dokonuje Kapituła z udziałem wybitnych naukowców, w tym m.in. prof. Piotra Grudowskiego z Politechniki Gdańskiej, prof. Agnieszki Dziedziczak-Foltyn z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Ewy Kuli z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego, dra Aleksandra Kobylarka z Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Zbigniewa Widery z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Na zdjęciu:

• dr hab. Edyta Sierka, prof. UŚ (która wraz z dr hab. Grzegorzem Dobrowolskim, prof. UŚ z WPiA zainicjowała prace i współtworzyła kierunek Administrowanie Środowiskiem),

• adw. Magdalena Stryja („Matka chrzestna” kierunku Administrowanie Środowiskiem, Rzecznik WPiA UŚ),

• oraz prof. Dariusz Rott (członek Kapituły Konkursu).