Doktoranci z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach laureatami w konkursie „The Future of the Internet Challenge”

31.08.2023 - 13:08, aktualizacja 31.08.2023 - 13:08
Redakcja: administrator

Doktoranci z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach współpracujący ze Śląskim Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science UŚ zajęli pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie „The Future of the Internet Challenge”. Mgr Jakub Wyczik, mgr Maciej Langer, mgr Maciej Niezgoda oraz mgr Rafał Wieczerzak przedstawili najlepszą propozycją warsztatów pt. „Prawo w metawersum: sztuka AI i tworzenie NFT na żywo”, które odbędą się podczas Szczytu Cyfrowego IGF Polska – globalnego forum zajmującego się krytycznymi zagadnieniami w erze cyfrowej.

Szczyt Cyfrowy IGF Polska odbędzie się 4 października 2023 roku we Wrocławiu. Podczas warsztatów przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące sztucznej inteligencji (AI) i nowych technologii.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: www.gov.pl/web/igf-polska/igf-polska-2023 . W spotkaniu można wziąć udział stacjonarnie lub online (transmisja na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Cyfryzacji). Formularz rejestracyjny: www.gov.pl/web/igf-polska/rejestracja-na-szczyt-cyfrowy-igf-polska-2023 .