dr hab. Aleksandra Wentkowska, prof. UŚ nagrodzona Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP

09.02.2023 - 09:15, aktualizacja 09.02.2023 - 09:15
Redakcja: redaktorkam

Podczas spotkania noworocznego organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, dr hab. Aleksandra Wentkowska, prof. UŚ  została uhonorowana Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP za kilkunastoletnią działalność jako Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich oraz jako pracownik naukowy na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa kraju poprzez liczne publikacje naukowe z zakresu prawnych aspektów bezpieczeństwa wewnętrznego. Wreszcie wspominania została również praca wolontariacka jako druha – strażaka, przewodnika psa w Grupie Poszukiwawczo- Ratowniczej przy OSP Orzech oraz ratownika WOPR OM w Katowicach.

Pierścień Stulecia Niepodległości RP to projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego i stanowi ważny element naszego uczestnictwa w jubileuszu. SWBN chce honorować zwłaszcza osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej Ojczyzny. To wyraz szacunku, wdzięczności, a zarazem symbol uznania dla ich patriotycznej postawy.