Dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ prezesem Sądu Arbitrażowego przy RIG w Katowicach

28.11.2019 - 11:47, aktualizacja 13.01.2020 - 14:10
Redakcja: Admin

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ został prezesem Sądu Arbitrażowego przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach (RIG). Powołania dokonała 4 listopada 2019 roku Rada RIG na wniosek prezesa Izby.

Prof. Tomasz Pietrzykowski, kierując sądem i reprezentując go, odpowiedzialny będzie między innymi za utrzymywanie kontaktów, wymianę doświadczeń i komunikację z innymi sądami oraz instytucjami arbitrażowymi, a także środowiskiem naukowym.

Sąd Arbitrażowy działający przy RIG w Katowicach od 1991 roku jest samodzielną jednostką organizacyjną powołaną do rozstrzygania sporów o charakterze krajowym i międzynarodowym w ramach postępowania arbitrażowego bądź mediacji.