Dr inż. Rafał Prabucki członkiem Społecznego Zespołu Ekspertów przy Prezesie UODO

05.06.2024 - 12:15, aktualizacja 05.06.2024 - 12:15
Redakcja: administrator

Z przyjemnością informujemy, że Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Mirosław Wróblewski powołał dr inż. Rafała Prabuckiego w skład Społecznego Zespołu Ekspertów przy Prezesie UODO.

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) jest organem nadzorczym zajmującym się ochroną danych osobowych zgodnie z przepisami prawa krajowego i unijnego, w szczególności z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Zespół ekspertów będzie doradzać UODO, przygotowywać ekspertyzy oraz inicjować działania w obszarze ochrony danych osobowych. Zajmie się takimi kwestiami, jak dyrektywa policyjna, spójność z prawem europejskim, czy zgłaszanie naruszeń danych osobowych. Powołanie Społecznego Zespołu Ekspertów ma stanowić odpowiedź na wyzwania związania z przetwarzaniem danych osobowych w kontekście rozwoju nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy!