Filip Dróbka finalistą V edycji Akademickiego Konkursu Retorycznego

27.12.2023 - 10:41, aktualizacja 27.12.2023 - 10:41
Redakcja: izabelamaculewicz

Z przyjemnością informujemy, że student V roku Prawa Stacjonarnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Pan Filip Dróbka został finalistą V edycji Akademickiego Konkursu Retorycznego, którego finał odbył się 10 grudnia 2023 roku w Warszawie.

Pierwszy etap konkursu stanowiły eliminacje polegające na przygotowaniu mowy na dowolnie wybrany temat i ocenianej przez trzyosobowe jury. Eliminacje odbywały się w Poznaniu, Lublinie, Warszawie, Krakowie oraz online, z których do finału mogły przejść dwie osoby. Mowa Pana Filipa dotyczyła używania fake news’ów jako argumentów erystycznych.

Etap finałowy polegał również na przygotowaniu mowy lecz tym razem na z góry narzucony temat, w przypadku Pana Filipa nosiła tytuł „Żyjemy w czasach technologicznego boomu. Opowiedz o wynalazku, aplikacji czy gadżecie, który ma istotny wpływ na Twoje życie”.

Organizatorem konkursu była Fundacja Akademia Retoryki, Igora Zalewskiego zaś PZU, Fundacja Polski Fundusz Rozwoju, PKO BP, Totalizator Sportowy, Orlen, Fundacja KGHM polska miedź

Panu Filipowi składamy serdeczne gratulacje!

Mężczyzna w szarym garniturze