Mgr IIIia Klinytskyi laureatem konkursu NCN Perludium-21

12.12.2022 - 09:36, aktualizacja 16.12.2022 - 10:14
Redakcja: administrator

Uczestnik Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgr IIIia Klinytskyi uzyskał finansowanie w konkursie NCN Preludium – 21 na realizację projektu badawczego: Standard ochrony praw językowych dla beneficjentów ochrony międzynarodowej w Europie: nowe podejście prawne do harmonizacji integracji.

Projekt jest efektem interdyscyplinarnej współpracy zespołu badawczego Anny Chorążewskiej, promotora mgra IIIiy Klinytskyiego z przedstawicielką nauk humanistycznych Profesor Marią R. Coady, która będzie pełnić funkcję mentora w tym projekcie (opiekuna grantu). Dr Maria Coady jest profesorem na North Carolina State University, a przedmiotem jej badań jest dwujęzyczność oraz edukacja dwujęzyczna i edukacja równościowa. Wybitny dorobek naukowy, w tym licznie zrealizowane projekty badawcze Profesor Marii R. Coady miały znaczący wpływ na pozyskanie finansowania w wysokości 141 405 zł na realizację projektu Pana magistra.

W konkursie zgłoszono 152 projekty, a finansowanie uzyskało jedynie 16 z nich, co przekłada się na współczynnik sukcesu 10%.

Serdecznie gratulujemy mgr. IIIii Klinytskyiemu!