Mgr Jakub Zwierzchowski absolwentem studiów LLM w China University of Political Science and Law w ramach stypendium China Scholarship Council

08.10.2024 - 08:30, aktualizacja 09.10.2024 - 12:00
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że mgr Jakub Zwierzchowski, doktorant III roku w Szkole Doktorskiej UŚ (będący pod opieką naukową prof. dr hab. Ewy Rott-Pietrzyk), ukończył studia LLM w China University of Political Science and Law (CUPL) w Pekinie w ramach stypendium China Scholarship Council. CUPL zajął 38 miejsce w światowym rankingu QS TopUniversities w dziedzinie Law and Legal Studies w 2022 roku.

W toku dwuletniego programu studiów Pan Jakub odbywał zajęcia w języku chińskim i angielskim, obejmujące różne gałęzie prawa chińskiego oraz metodologię badań w zakresie prawa chińskiego. W maju 2024 roku. Pan Jakub obronił pracę LLM o tytule „Ecological contract law – European perspective on environmental sustainability in Chinese Civil Code” tym samym uzyskując tytuł LLM Comparative law (比较法学硕士).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!