Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Nagroda Center for International Sustainable Development Law [CISDL] dla adw. Magdaleny Stryji

14.12.2020 - 11:21, aktualizacja 14.12.2020 - 11:30
Redakcja: administrator

Z wielką radością informujemy, że adwokat Magdalena Stryja, pracownik Wydziału Prawa i Administracji US została uhonorowana nagrodą CISDL International Legal Specialist Award for Climate Change 2019.

Coroczne międzynarodowe nagrody prawników CISDL przyznawane są za wybitny wkład i niestrudzone poświęcenie w przyczynianiu się do osiągania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, w szczególności w zakresie zmian klimatu, sprawiedliwej transformacji, ochrony pokoju, zdrowia i zasobów naturalnych.

Nagroda dla adw. Magdaleny Stryji została ogłoszona podczas międzynarodowej debaty, na którą Nagrodzona została zaproszona jako prelegent. Debata została zorganizowana przez Cambridge Centre for Environment, Energy and Nature Resource Governance (C-EENRG) oraz Centre for International Sustainable Development Law (CISDL) w dniu 2 grudnia 2020 r na temat „Advancing Ambition and Pandemic Recovery through Climate Law and Governance Innovation”.

Pragniemy podkreślić, że adw. Magdalena Stryja jest pierwszym w Polsce prawnikiem przyjętym w poczet międzynarodowej organizacji Centre for International Sustainable Development Law, która posiada status konsultacyjny przy Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ.

Działalność Pani adw. Magdaleny Stryji przyczyniła się również do tego, że Uniwersytet Śląski, Wydział Prawa i Administracji, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach oraz Naczelna Rada Adwokacka są jedynymi polskimi partnerami konferencji Climate Law and Govenrance Day, wydarzenia będącego integralną częścią Szczytów Klimatycznych COP 24 w Katowicach i COP 25 w Madrycie.

Laureatka podkreśla, że to dzięki wsparciu i akceptacji jej działań ze strony Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Prawa i Administracji oraz Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach może rozwijać podejmowane przez nią inicjatywy.

Serdecznie Gratulujemy!

return to top