Nagroda im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego dla prof. Dariusza Szostka

21.03.2022 - 09:20, aktualizacja 22.03.2022 - 14:27
Redakcja: martarekosiewicz

10 i 17 marca 2022 roku odbyło się Forum Bankowe, podczas którego zostały rozdane nagrody im. prof. Remigiusza Kaszubskiego. Jest to nagroda przyznawana osobom, których działalność w dziedzinie bankowości elektronicznej oraz regulacji prawnych odznaczyła się w szczególny sposób, m.in. kreatywnością.

Kapituła nagrody wyróżniła sześć osób, wśród których znalazł się dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ za szerzenie wiedzy na temat nowych technologii, w tym technologii blockchain i tokenizacji procesów.

Prof. Dariusz Szostek jest pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, członkiem Polskiej Akademii Nauk w Katowicach, ekspertem Obserwatorium Sztucznej Inteligencji Parlamentu Europejskiego. Jest współautorem koncepcji e-sądu, pomysłodawcą elektronicznego potwierdzenia odbioru, a także autorem koncepcji elektronicznego biura podawczego. Pełni również funkcję wykładowcy.  Jest autorem kilkudziesięciu publikacji, w tym monografii „Blockchain a prawo”.

Nagroda im. prof. Remigiusza Kaszubskiego jest upamiętnieniem eksperta z zakresu prawa bankowego, nadzoru bankowego, bankowości elektronicznej, bezpieczeństwa transakcji elektronicznych, systemów płatniczych i gospodarki elektronicznej.

Dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, fot. Małgorzata Dymowska