Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Nagroda za najlepszą monografię związaną z nowymi technologiami

24.10.2022 - 10:55, aktualizacja 24.10.2022 - 10:55
Redakcja: administrator

Zespół naukowy pod kierunkiem dyrektora Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science dr. hab. Dariusza Szostka, prof. UŚ otrzymał nagrodę za najlepszą monografię w 2021 roku związaną z nowymi technologiami. Publikacja pt. „Legal tech. Czyli jak bezpiecznie korzystać z narzędzi informatycznych w organizacji, w tym w kancelarii oraz dziale prawnym” została doceniona w konkursie 8. Forum Prawa Mediów Elektronicznych.

W skład nagrodzonego zespołu weszły m.in. osoby związane z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz centrum Cyber Science: dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, dr Gabriela Bar, dr inż. Rafał Prabucki, mgr Rafał Skotnicki oraz mgr Jakub Wyczik.

Wyróżniona publikacja to całościowe omówienie problematyki połączenia prawa nowych technologii z pracą prawnika. Poruszane problemy prawne przeplatają się z zagadnieniami technicznymi, które wpływają na rozumienie prawa. Książka składa się z trzech części: teoretyczno-prawnej, praktycznego komentarza oraz rysu futurologicznego.

Konkurs Forum Prawa Mediów Elektronicznych jest organizowany od kliku lat. W poprzednich edycjach została nagrodzona m.in. publikacja prof. dr hab. Katarzyny Grzybczyk z Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Kapituła nagrody składa się z profesorów naukowców podejmujących badania z zakresu prawa nowych technologii. W gremium zasiadają też wszyscy laureaci konkursu. Zgodnie z regulaminem konkursu prace są przedkładane kapitule do weryfikacji, a następnie wybierane i nagradzane jest jedno zgłoszenie.

return to top