Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Pani prof. dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk uhonorowana nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w trakcie obchodów Dnia Nauki Polskiej

25.02.2020 - 09:06, aktualizacja 25.02.2020 - 09:21
Redakcja: Admin

Z wielką radością pragniemy Państwa poinformować

o uhonorowaniu

Pani prof. dr hab. Ewy Rott-Pietrzyk z WPiA UŚ

nagrodą  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

w trakcie obchodów Dnia Nauki Polskiej.

19 lutego 2020 roku w trakcie obchodów Dnia Nauki Polskiej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wręczono Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjął decyzję o przyznaniu 88 nagród  – 75 indywidualnych i 13 zespołowych. Do szkół wyższych trafiły 54 nagrody, 10 do instytutów PAN, 13 zdobyli reprezentanci Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 10 członkowie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, a jedną prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Łącznie Minister nagrodził 138 naukowców.

Podczas uroczystości, w której uczestniczył Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, za znaczące osiągnięcia uhonorowani zostali naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego – laureaci nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego:

Informacje o uroczystości znajdują się również na stronach:

https://www.gov.pl/web/nauka/gala-nauki-polskiej—kulminacja-obchodow-dnia-nauki-polskiej

https://us.edu.pl/gala-nauki-polskiej/

Lista laureatów znajduje się tutaj.

 

return to top