Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Publikacja przygotowana przez studentów WPiA pod opieką prof. dr hab. Katarzyny Grzybczyk

25.06.2021 - 15:20, aktualizacja 25.06.2021 - 20:59
Redakcja: administrator

Zapraszamy do lektury wyjątkowej publikacji! Książkę „Kultura akademicka i relacje uniwersyteckie w XXI wieku” pod opieką redakcyjną prof. dr hab. Katarzyny Grzybczyk przygotowali Studenci WPiA UŚ: Małgorzata Bryk, Dominik Gabor, Paweł Jędrysiak, Paweł Kołodziejczyk, Aleksandra Lipka, Magdalena Orkisz, Julia Podworska, Agnieszka Roksela, Wiktoria Sikorska oraz Sandra Słowik.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 r. zaostrzający prawa aborcyjne w Polsce wywołał poruszenie w wielu grupach społecznych i zapoczątkował szereg protestów i demonstracji przyjmujących najróżniejsze formy.  Wśród protestujących byli także studenci polskich uczelni, którzy wraz z innymi grupami młodzieży demonstrowali nie tylko na ulicach, ale przenosili protest do internetu m.in. opatrując swoje awatary symbolami Strajku Kobiet.  Kategoryczna i aktywna postawa młodych, ich jednoznaczne i bezkompromisowe rozumienie prawa do wolności słowa i swobodnej manifestacji poglądów wzbudziły u wielu zaskoczenie.

Opracowanie „Kultura akademicka i relacje uniwersyteckie w XXI wieku” jest dowodem, że młodzi są społecznie świadomi, aktywnie zainteresowani bieżącymi wydarzeniami i zdeterminowani bronić praw swoich, osób słabszych i mniejszości. Prof. dr hab. Katarzyna Grzybczyk zaprosiła do współpracy nad publikacją studentów IV  i V roku prawa Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Autorami poszczególnych rozdziałów są wyłącznie studenci, którzy pochylili się nad szeroką gamą zagadnień prawnych regulujących codzienne życie nas wszystkich, a w szczególności członków społeczności akademickiej. Dzięki temu mamy szansę dowiedzieć się, jak widzą i czego oczekują od uniwersytetu XXI wieku młodzi ludzie. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do lektury!

https://www.profinfo.pl/sklep/kultura-akademicka-i-relacje-uniwersyteckie-w-xxi-wieku,150276.html

return to top