Studenci prawa WPiA UŚ w Finale międzynarodowego konkursu Willem C. Vis Moot.

09.04.2021 - 13:20, aktualizacja 13.04.2021 - 09:50
Redakcja: administrator

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 27 – 30 marca 2021 r. Studenci prawa Wydziału Prawa i Administracji UŚ,  Pani Magdalena Sasiak, Pan Michał Gębicki oraz Pan Maksym Shcherbyuk, reprezentowali Uniwersytet Śląski w finale międzynarodowego konkursu pt.: “28th Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition”.

Konkurs, który tradycyjnie swój finał gości w Wiedniu i Hong Kongu, już po raz drugi odbył się online.

Reprezentanci Vis Moot Team Silesa od września 2020 r. pracowali nad zagadnieniami międzynarodowego arbitrażu handlowego. W pierwszej kolejności, w oparciu o kazus (moot problem), uczestnicy przygotowali dwa pisma procesowe – w imieniu powoda (Memorandum for Claimant) oraz pozwanego (Memorandum for Respondent) pisane w  j. angielskim. Następnie Drużyna wzięła udział w symulacjach rozpraw arbitrażowych, podczas których uczestnicy dobrani w dwuosobowe zespoły przedstawiają ustnie swoje argumenty przed zespołem arbitrów. Studenci zmierzyli się z reprezentacjami z  George Washington University, Benjamin N. Cardozo School of Law, Galatasaray University oraz Sofia University St. Kliment Ohridski.

Trenerami Drużyny są absolwenci WPiA UŚ i byli uczestnicy Konkursu Vis Moot, Panie: Martyna Kasperska, Olga Marcinkowska, Natalia Otlinger, Małgorzata Pohl-Michałek, Magdalena Rudzka, Agata Zwolankiewicz.

Opiekę nad Drużyną Vis Moot Team Silesia na WPiA UŚ sprawuje dr Małgorzata Pohl-Michałek, malgorzata.pohl-michalek@us.edu.pl

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na funpage Drużyny: Vis Moot Team Silesia