Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search
Wydział Prawa i Administracji

WFM Irena Hertlein zdobywczynią 2. miejsca w turnieju indywidulanym kobiet podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

12.03.2026 - 13:40, aktualizacja 12.03.2026 - 13:39
Redakcja: wiktoriakubiaczyk
Z radością informujemy o wspaniałym osiągnięciu studentki WPiA UŚ, WFM Ireny Hertlein podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Pani Irena Hertlein studiuje na II roku kierunku Prawo, a w wolnych chwilach bierze udział w rozgrywkach szachowych, osiągając fantastyczne wyniki. Oprócz nagród w turniejach zdobyła już również tytuł WFM – Mistrzyni FIDE, który jest trzecim najwyższym tytułem kobiecym przyznawanym przez Międzynarodową Federację Szachową.

Tym razem nasza studentka uplasowała się na 2. miejscu w turnieju indywidualnym kobiet podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach zorganizowanych przez AZS KU Politechniki Opolskiej.

Wydarzenie odbyło się w dniach 5-7 marca 2026 roku i wzięło w nim udział prawie 450 osób z 58 uczelni, zapewniając niezwykle wysoki poziom rozgrywek i sporo sportowej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Aleksander Smagacz

img
return to top