Wielki sukces Dnia z Prawem w Internecie dla licealistów na WPiA UŚ

21.04.2021 - 08:32, aktualizacja 21.04.2021 - 08:32
Redakcja: administrator

W dniu 14 kwietnia 2021 r. (środa ) na Wydziale Prawa i Administracji z inicjatywy Pani dr hab. Agnieszki Ziółkowskiej, prof. UŚ, pełnomocnika Dziekana WPIA ds. współpracy z liceami ogólnokształcącymi, odbył się kolejny, VII Dzień z Prawem dla licealistów, którego hasłem przewodnim było Prawo w Internecie.

Trwająca od ponad roku pandemii skłoniła do organizacji Wydarzenia dla wszystkich licealistów oraz maturzystów w formie wirtualnej. Pełni pasji i zaangażowania Prelegenci, czyli Pan dr Artur Biłgorajski, Pani dr hab. Olga Sitarz, prof. UŚ a także Studenci: Pani Sandra Słowik, Pan Rafał Świerczewski oraz Pan Dominik Gabor przybliżyli słuchaczom zarówno problematykę praw i wolności słowa, ze szczególnym uwzględnieniem ich w Internecie, skutki karne naruszenia prawa w Internecie (ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzestępstw), jak również prawa (majątkowe i osobiste) własności intelektualnej w Internecie. Na zakończenie Wydarzenia licealiści obejrzeli film promocyjny WPiA pokazujący zalety studiów na kierunkach, które oferujemy obecnym i przyszłym maturzystom.

Tegoroczny Dzień z Prawem został zorganizowany z ogromnym rozmachem i cieszył się wprost niebywałym zainteresowaniem, czego wyrazem była niespotykana do tej pory frekwencja. W Wydarzeniu wzięła udział bowiem młodzież licealna nie tylko z województwa śląskiego (Katowic, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Radzionkowa) ale z całej Polski (m.in. z Opola, Nowego Sącza, Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Legnicy, Kluczborka, Nadarzyna, Olesna, Nowogardu), w sumie ponad 600 uczestników. Transmisja na żywo z wydarzenia, która miała miejsce na portalu Facebook, zgromadziła przed ekranami kolejne kilkaset osób.

Wierzymy, że zarówno informacje jak i wiedza uzyskane w czasie wystąpień pracowników naukowych oraz od członków Koła Prawa Własności Intelektualnej podczas warsztatów były dla licealistów interesujące i inspirujące. Wiara nasza poparta jest wszakże podziękowaniami za organizację i zaproszenie do wzięcia udziału w Wydarzeniu.

Wszystkim Prelegentom dziękujemy za włączenie się w upowszechnianie prawa. Licealistom serdecznie dziękujemy za ich niezawodną obecność.

Podziękowania kierujemy także w stronę pracowników administracyjnych, którzy wspierali nas technicznie, w szczególności: Pani mgr Magdalenie Stryji i Pani mgr Agnieszce Maroń.

Do zobaczenia w przyszłym roku na VIII Dniu z Prawem ( organizowanym tradycyjnie wiosną) oraz na IV Dniu Otwartym.