Złota Odznaka „Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”

27.08.2020 - 13:19, aktualizacja 27.08.2020 - 13:19
Redakcja: Admin

Z radością i dumą informujemy, że Pan dr hab. Michał Kania, prof. UŚ z Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został uhonorowany Złotą Odznaką „Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”
Serdecznie gratulujemy❗️
Dr hab. Michał Kania jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, stypendystą Fundacji Fulbrighta na Uniwersytecie Georga Waszyngtona w Waszyngtonie, stypendystą DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium, ekspertem EBI, radcą prawnym, pełnomocnikiem Rektora Uniwersytetu Śląskiego ds. partnerstwa publiczno-prywatnego, kierownikiem Studiów Podyplomowych Administracja i Zarządzanie, pomysłodawcą i wykładowcą na Studiach Podyplomowych: Zamówienia Publiczne i PPP, pomysłodawcą i pierwszym prezesem zarządu Fundacji Wsparcie Naukowe PPP, członkiem Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych, wiceprezesem Śląskiego Sądu Arbitrażowego.
W latach 2017-2018 pełnił funkcję niezależnego eksperta Ministerstwa Technologii i Przedsiębiorczości przy opracowaniu koncepcji reformy Prawa zamówień publicznych.
W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów.

Pan Profesor jest autorem ponad 100 publikacji z zakresu zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego oraz umów koncesji na roboty budowlane lub usługi, prelegentem na krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych problematyce zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego (m.in. na Uniwersytecie Florydy w Gainsville, Uniwersytecie Pace w Nowym Yorku, Uniwersytecie Georga Waszyngtona w Waszyngtonie, King’s College w Londynie, Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie).
Od 2005 roku współpracuje z katowickimi i warszawskimi kancelariami prawnymi. W swojej działalności naukowej i praktyce zajmuje się głównie problematyką realizacji inwestycji publicznych.