II Międzyszkolny Konkurs Prawniczy 2023

30.11.2023 - 11:28, aktualizacja 30.11.2023 - 11:30
Redakcja: izabelamaculewicz

Dnia 29 listopada 2023r. na Wydziale Prawa i Administracji w Katowicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Prawniczy. Rekordowa liczba 108 uczestników zmierzyła się z niełatwymi zagadnieniami prawnymi w teście pisemnym z którego wyłonionych zostało 10 osób z najlepszymi wynikami. W drugiej części konkursu polegającej na odpowiedzi ustnej, odpowiadali oni na wybrane losowo pytania. W komisji sprawdzającej zasiadali dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof. UŚ oraz członkowie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Laureatem I miejsca i zwycięzcą głównej nagrody tj. Pucharu Dziekana OIRP Katowice, nagrody rzeczowej oraz indeksu na Kierunek Prawo Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego został Konrad Wieroński uczeń klasy III C z III LO w Bielsku-Białej.

II miejsce przypadło Emilii Pawelec z klasy I H z II LO w Katowicach.

III miejsce zdobył Kamil Wojciechowski z klasy V ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.

Wręczono dodatkowo 3 wyróżnienia.

Wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu.