Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Przedświąteczne spotkanie WPiA

20.12.2023 - 18:18, aktualizacja 29.12.2023 - 10:31
Redakcja: redaktorkam

19 grudnia 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji odbyło się spotkanie przedświąteczne połączone z wernisażem wystawy „Na sali sądowej w międzywojennej Polsce”.

W trakcie spotkania dr Magdalena Półtorak przedstawiła relację z zaangażowania wspólnoty WPiA w ogólnopolską akcję pomocową „Szlachetna paczka”. Pani Maja Gałęziowska, psychoterapeutka z Hospicjum Cordis, mówiła o potrzebach i działalności tej instytucji, rokrocznie wspieranej przez pracowników wydziału kwestą w czasie spotkania świątecznego.

Wśród gości zaproszonych przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego dr. hab. Witolda Kurowskiego, prof. UŚ była także sędzia WSA Małgorzata Juźków reprezentująca Zrzeszenie Prawników Polskich, która opowiedziała o eksponatach, które złożyły się na wystawę „Na sali sądowej w międzywojennej Polsce”.

O wyjątkowy nastrój spotkania zadbał duet Śląskie Combo Sentymentalne, który odegrał świąteczne standardy, a także wsparł zespół złożony z pracowniczek i pracowników WPiA w wykonaniu „Prawniczej pastorałki” (tekst: MMJ na melodię Jingle Bells).

Zdjęcia: Piotr Kurcbart

return to top