Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentkom i absolwentom WPiA

06.08.2024 - 11:59, aktualizacja 06.08.2024 - 11:59
Redakcja: izabelamaculewicz

23 lipca 2024 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentkom i absolwentom WPiA.

Prorektorka ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda; prof. UŚ, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ dr hab. Witold Kurowski, prof. UŚ oraz prodziekanka ds. kształcenia i studentów WPiA dr Urszula Torbus wręczyli dyplomy ponad 170 absolwentkom i absolwentom.

Okolicznościowy wykład pt. „Pytania na nową drogę życia dla Absolwenta i Absolwentki Wydziału Prawa” wygłosiła dr hab. Olga Sitarz, prof. UŚ.

Podczas wydarzenia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Złote Paragrafy” organizowany przez Samorząd Studencki Wydziału Prawa i Administracji, którego celem jest nagrodzenie osób wyróżniających się wśród społeczności akademickiej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Po podsumowaniu tegorocznej edycji konkursu przez Przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Pana Dominika Kołodzieja wręczone zostały statuetki Laureatkom i Laureatom konkursu w kategoriach:

• Nauczyciel akademicki z pasjądr hab. Oldze Sitarz, prof. UŚ,
  • Nauczyciel akademicki z humoremdr hab. Marcinowi Janikowi, prof. UŚ,
  • Nauczyciel akademicki legendadr hab. Sławomirowi Tkaczowi, prof. UŚ,
  • Przyjaciel Studentadr Grzegorzowi Nancka.

We wręczaniu nagród uczestniczyli również Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Pan Michał Szczęsny oraz absolwentki Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach mgr Wiktoria Kukla oraz mgr Zuzanna Wieczorek.

Swoje przemowy podsumowujące studia miały również Pani mgr Wiktoria Kukla (absolwentka Prawa Stacjonarnego) oraz Pani mgr Wiktoria Oleksy (absolwentka Administracji I stopnia).

Foto. Matylda Kłos