Pomagajmy! Aukcje książek prawniczych na rzecz Ukrainy

Redakcja: martarekosiewicz
Tagi: książki, Ukraina, wsparcie

Szanowni Państwo,

gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję na rzecz pomocy Ukrainie. Pomóc można w prosty sposób: przekazując na licytację książki prawnicze z autografem. Mile widziane będą zarówno książki, których Państwo jesteście autorami, jak i publikacje innych autorów, które posiadają Państwo w swoich księgozbiorach.

Aukcje prowadzone są w grupie na portalu Facebook https://www.facebook.com/groups/1634786796855512. Aby wszystkim Państwu ułatwić zaangażowanie się w tę szczytną inicjatywę, pracownicy administracji wydziałowej podjęli się pośredniczenia w aukcjach. Mogą Państwo przekazać książkę na licytację dostarczając ją na wydział – do pokoju 2.3, IIp. – koniecznie z informacją o proponowanej cenie wywoławczej. Pracownicy administracji zamieszczą ogłoszenie z ofertą w grupie i przeprowadzą całą procedurę – łącznie z wysyłką książki – do końca. Oczywiście Ofiarodawca książki otrzyma informację o tym, jaka kwota została uzyskana z licytacji.

Krótko o zasadach aukcji:

• licytacja trwa 7 dni od zamieszczenia ogłoszenia;
  • ofiarodawca musi określić w ogłoszeniu cenę wywoławczą;
  • oferty składają inni członkowie grupy (głównie są to przedstawiciele środowiska prawników, zarówno akademików, jak i praktyków) poprzez zamieszczenie informacji o wysokości oferowanej przez siebie kwoty w komentarzu do zdjęcia z książką wystawioną na licytację;
  • zwycięzcą zostaje osoba, która złoży najwyższą ofertę i po zamknięciu licytacji ma 3 dni na wpłatę zaoferowanej kwoty na wskazany rachunek bankowy akcji pomocowej na rzecz Ukrainy;
  • książka zostanie wysłana dopiero po ustaleniu szczegółów wysyłki i przesłaniu potwierdzenia przelewu przez zwycięzcę.

Wszystkie środki pozyskane z aukcji wystawionych za pośrednictwem naszych pracowników zostaną przekazane na zbiórkę wspieraną przez Uniwersytet Śląski w Katowicach na szpital w miejscowości Chmielnicki.

Wpłaty będą dokonywane na konto Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja”, działającego przy Szpitalu, nr konta: 56 1560 1010 0000 9010 0006 1687 (Getin Bank SA) z dopiskiem: Szpital dla Ukrainy.

Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji!