Dzień Rzecznika Finansowego

02.10.2024 - 13:37, aktualizacja 15.10.2024 - 08:45
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Zadbaj o swoje finanse. Dzień Rzecznika Finansowego na WPiA UŚ”, które odbędą się 15 października 2024 roku w godz. 9.30-13.30 w auli nr 2 naszego wydziału.
W trakcie warsztatów w prosty i przejrzysty sposób omówione zostaną następujące kwestie:

• jak się skutecznie ubezpieczyć?
  • Jak unikać pułapek kredytowych i innych stosowanych przez banki?
  • Czym zajmuje się rzecznik Finansowy i jak szukać u niego pomocy?

Wydarzenie będzie świetną okazją do pogłębienia wiedzy w zakresie finansów, a także możliwością uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie tego jak można zabezpieczyć swoje środki pieniężne.

Prowadzenie:  dr hab. Edyta Rutkowska-Tomaszewska, prof. UWr

9.30-9.45 Przywitanie

dr hab. Witold Kurowski, prof. UŚ  – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Aleksandra Janas – Prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach

9.45-10.45 „Jak pomaga Rzecznik Finansowy?” – Bartosz Taperek, Mikołaj Sokołowski (Biuro Rzecznika Finansowego; Departament Edukacji i Komunikacji)

10.45-11.15 „Unikanie zagrożeń podczas posługiwania się produktami i narzędziami sektora bankowego” Konrad Krupiński (dyrektor Aion Bank)

11.15–11.30 przerwa

11.30–12.00 „Jak się skutecznie ubezpieczyć?”dr hab. Mariusz Fras, prof. UŚ

12.00–13.00 „Wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela z uwagi na przyczyny dotyczące stanu zdrowia przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej” Agnieszka Maj (Biuro Rzecznika Finansowego; Departament Klienta Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego)

13.00–13.30 – pytania i dyskusja

W załączniku znajdą Państwo szczegółowy plan warsztatów.