
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić/poinformować, że 6 maja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym cieszyńskiego kampusu uniwersyteckiego Druga Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa, poświęcona jak najszerzej rozumianej terapii i jej roli w skutecznym i bezpiecznym pomaganiu oraz leczeniu człowieka w pełnym cyklu jego życia.
Przedmiotem dyskusji będzie, jak poprzednio, zarówno określenie, jakie czynniki leczące i wspierające podmiot są wspólne dla różnych rodzajów terapii, w tym nie należących do rodziny oddziaływań psychoterapeutycznych, jak i tego, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników procesu terapeutycznego. Szczególnie ważną wydaje się dyskusja nad przygotowaniem do prowadzenia bezpiecznej i skutecznej terapii osób, które nie studiowały psychologii ani psychiatrii, a więc nie posiadają dogłębnej wiedzy o mechanizmach rządzących psychiką i jej rozwojem.
W obliczu ogromnego zapotrzebowania na terapeutów o różnym charakterze (w tym psychoterapeutów) w szkolnictwie, służbie zdrowia i innych domenach życia społecznego, w związku ze zmianami programowymi w realizacji przez nie swoich zadań, dobre przygotowanie profesjonalistów do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w każdym wieku staje się kluczowym wyzwaniem na dzień dzisiejszy.
Tegoroczne obrady tradycyjnie odbędą się pod hasłem
(Psycho)terapia: sztuka czy technologia?
i stanowić będą kontynuację wykładów, referatów oraz dyskusji przeprowadzonych w listopadzie 2018, kiedy w gronie fachowców i entuzjastów różnych form i metod terapii zainaugurowaliśmy szeroko zakrojone rozważania istotnych dla terapii kwestii.
Serdecznie zapraszamy do Cieszyna!
Komitet Organizacyjny
dr Anna Porczyńska-Ciszewska – przewodnicząca
dr Renata Stefańska-Klar, mgr Jolanta Krzyżewska – sekretariat
Psychoterapia sztuka czy technologia-baza nocelgowa
Psychoterapia sztuka czy technologia-komunikat