student

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Katowice, ul. Bankowa 14

• Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli – są dwa wejścia do budynku z podjazdami dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Dostępność korytarzy, schodów i wind – dostępne są korytarze parteru i pierwszego piętra we wszystkich pawilonach oraz korytarze na drugim i trzecim piętrze w pawilonie B, do których prowadzi winda znajdująca się przy pawilonie B.
  • Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami i sposób korzystania z nich – przy budynku jest parking ogólnodostępny, płatny, ze szlabanami, zlokalizowany między budynkami przy ul. Bankowej 12, Uniwersyteckiej 4 i Bankowej 14. Wjazd na parking znajduje się od strony ul. Bankowej, wyjazd kieruje na ul. Uniwersytecką.
  • Wstęp z psem asystującym – na teren budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.
  • Tłumacz języka migowego – w budynku nie ma tłumacza języka migowego, nie jest możliwe skorzystanie z usługi tłumacza online. Konieczność kontaktu z udziałem tłumacza języka migowego należy zgłosić minimum 3 dni przed planowaną wizytą na adres e-mail: dostepnosc@us.edu.pl.

Katowice, ul. Szkolna 9

• Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli – brak dostępności do budynku.
  • Dostępność korytarzy, schodów i wind – brak dostępności.
  • Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami i sposób korzystania z nich – dostępne są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperty), dojazd od strony ul. Szkolnej. Parking jest przypisany do budynku, bezpłatny, ze szlabanem.

Sosnowiec, ul. Żytnia 10

• Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli – przy wejściu głównym do budynku znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Wycieraczki znajdujące się przy wejściu do budynku umożliwiają wjazd kołem, mają także wielkość oczek odpowiednią dla kółka wózka oraz laski osoby niewidomej.
  • Dostępność korytarzy, schodów i wind – dla osób z niepełnosprawnościami dostępny jest hol główny budynku oraz korytarze i toalety znajdujące się na parterze.
  • Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami i sposób korzystania z nich – brak wyznaczonych miejsc parkingowych.

Sosnowiec, ul. Będzińska 39

• Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli – wejście do budynku jest wyposażone w zgodny z przepisami podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, odpowiednią przestrzeń manewrową zadaszoną, w wiatrołapie zainstalowane są podwójne automatyczne drzwi przesuwne bez progów. Zaraz za wejściem głównym znajduje się portiernia.
  • Dostępność korytarzy, schodów i wind – korytarze na każdej kondygnacji są odpowiednio szerokie (od 2,40 do 3,70 cm w najszerszym miejscu), co umożliwia poruszanie się bez przeszkód osobie zarówno na wózku, jak i o kulach. Schody na klatce są zgodne z wymogami. Winda jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, wyposażona w czujniki zatrzymujące zamykanie drzwi, szerokość kabiny wynosi 110 cm, długość zaś 210 cm. W kabinie znajduje się poręcz oraz lustro. Panel sterowania jest w języku Braille’a, podświetlony. Sygnał alarmowy w windzie jest tylko dźwiękowy.
  • Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku – w budynku znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami wraz z systemem alarmowym (przywoławczym dźwiękowo-świetlnym) na wypadek zasłabnięcia oraz pomieszczenie regeneracyjne dla osoby z niepełnosprawnością wyposażone w łóżko, specjalny stolik oraz stanowisko komputerowe.
  • Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami i sposób korzystania z nich – przy budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością przypisane do budynku, bez szlabanów i opłat. Pełnowymiarowe, oznaczone znakiem poziomym oraz pionowym. Wjazd na parking znajduje się z prawej strony od drogi głównej.
return to top