Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dostępność architektoniczna: 

Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty 1

Budynek L

Dostępność wejścia do budynku i obszaru kontroli

Przy wejściu do budynku znajduję się podjazd w kształcie litery U o szerokości 110 cm z poręczę na wysokości 85 cm, podjazd ten ma długość 44 m.

Drzwi wejściowe do budynku szklane, dwuskrzydłowe o szerokości około 2 m. Na drzwiach umieszczone są oznakowania. Nie ma progu. Po wejściu do budynku na poziomie 0 po lewej stronie znajduje się portiernia.

Na terenie oraz wokół budynku prowadzony jest monitoring.

Dostępność korytarzy, schodów i wind

Budynek ma 4 poziomy (-1, 0, 1, 2), na które można dostać się windą i klatkami schodowymi.

Drzwi windy przesuwne o szerokości 90 cm. Wysokość windy 200 cm, długość 210 cm W windzie znajdują się lustro oraz barierki na wysokości 105 cm. Winda wyposażona w przyciski oznaczone alfabetem Braille’a.

W windzie zamontowany jest system głosowego połączenia z portiernią w przypadku awarii. Winda wyposażona w system głosowy informujący o położeniu windy. W budynku znajdują się 2 klatki schodowe.

Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku

Na każdym piętrze przy każdej klatce schodowej znajdują się toalety ogólnodostępne, do których można dostać się windą oraz klatką schodową.

Dostęp do toalet jest z ogólnodostępnego korytarza.

Wszystkie toalety są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami są odpowiednio oznakowane, wyposażone w podnoszone uchwyty do podtrzymywania się, umywalka wyposażona w baterią łokciową. W toalecie znajdują się przewijak dla dzieci, kosz na śmieci, automatyczny włącznik światła.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich

W pobliżu budynku wyznaczono niebieskie miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Parkowanie na nim jest nieodpłatne i uprawnieni do tego są tylko posiadacze karty parkingowej.

Kontakt do osoby, która może udzielić więcej informacji o dostępności obiektu:

Anna Rosik, anna.rosik@us.edu.pl, tel. 32 349 7605

return to top