Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dostępność architektoniczna: 

Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty 1

SPIN-Lab

Dostępność wejścia do budynku i obszaru kontroli

Budynek oznakowany tablicą informacyjną.

Wejście główne do budynku od strony ul. 75 Pułku Piechoty z poziomu parteru, nie wymaga pokonania schodów i progów. Podłoże wykonane jest z kostki brukowej.
Drzwi wejściowe do budynku szklane, dwuskrzydłowe.

Drugie ogólnodostępne wejście znajduje się od strony ul. Nomiarki. Drzwi szklane, dwuskrzydłowe. Na drzwiach na wysokości wzroku umieszczone są oznakowania ułatwiające dostrzeżenie szyby.

Wejście główne do budynku wyposażone w elektroniczną kontrolę dostępu. Na terenie oraz wokół budynku prowadzony jest monitoring.

Dostępność korytarzy, schodów i wind

Budynek parterowy z piwnicą, bez windy.

Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku

W budynku na poziomie 0 znajduje się 1 toaleta z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami, dostępna z ogólnodostępnego korytarza. Toaleta dostosowana do osób z niepełnosprawnościami jest odpowiednio oznakowana, wyposażona w pochwyty do podtrzymywania się. Umywalka ma baterię łokciową, kosz na śmieci, automatyczny włącznik światła. W toalecie zamontowano przycisk alarmowo-ratunkowy.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich

Nieopodal wejścia pozbawionego barier wyznaczono 1 pełnowymiarowe i odpowiednio oznakowanie miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Parkowanie na nim jest nieodpłatne dla osób do tego uprawnionych.

Kontakt do osoby, która może udzielić informacji o dostępności obiektu

Anna Rosik, e-mail: anna.rosik@us.edu.pl, tel. 32 349 76 05.

return to top