Szkoła Doktorska

Practical workshops on working with QUAL methodologies: from first steps to finalizing report

13.04.2023 - 10:39 aktualizacja 13.04.2023 - 10:39
Redakcja: Ryszard Knapek

Warsztaty z metodologii pracy naukowej dla nauk społecznych

Od 17 do 20 kwietnia na Uniwersytecie Śląskim przebywać będzie prof. Vilma Žydžiūnaitė z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie, dyrektor Instytutu Edukacji i ekspertka w zakresie metod prowadzenia badań jakościowych. W czasie swojego pobytu przeprowadzi szereg warsztatów otwartych dla wszystkich doktorantów.

Harmonogram spotkań (Bankowa 14, sala 410):

• Poniedziałek 17 kwietnia, 9:00-11:00, 11:30-13:30
    Creating the qualitative research project: for the idea to result. Preparing the research proposal – what kind of methodological parameters must be covered? What mistakes influences quality of the proposal?
  • Wtorek 18 kwietnia, 8:45-10:45, 11:00-13:00
    Doing qualitative interviews: from the start to finish. Strengths and limitations.
    Doing focus groups: from idea to result. How to avid mistakes?
  • Środa, 19 kwietnia, 13:45-15:45
    Qualitative content analysis: two types. From the research problem to conclusions of report
  • Czwartek, 20 kwietnia, 8:45-10:45
    Phenomenology of practice: parameters, dimensions, process, report

Zapraszamy wszystkich chętnych doktorantów do uczestnictwa w tych zajęciach. Warsztaty mogą być zaliczone jako dodatkowe zajęcia fakultatywne albo jako część modułu Metodyka badań naukowych, pod warunkiem aktywnego uczestnictwa w co najmniej 2 spotkaniach. Planujemy uruchomienie zajęć w formie hybrydowej, ale ze względu na ich warsztatowy charakter zachęcamy do bezpośredniego uczestnictwa.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza do poniedziałku do godz. 8:00. Formularz nie limituje wejścia, ale tylko osoby, które go wypełnią mogą mieć zaliczone zajęcia i otrzymają link do hybrydowej formy zajęć.

Formularz: https://formularze.us.edu.pl/form/index/3980