Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Szkoła Doktorska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zgłoszenia tutoringu na rok akademicki 2023/2024

15.11.2023 - 14:05 aktualizacja 16.11.2023 - 19:16
Redakcja: dianapasek
Tagi: formularz, rejestracja, tutoring

Informacje ogólne

Doktoranci Szkoły Doktorskiej mają do zrealizowania trzy cykle tutorskie po 10 godzin w całym okresie kształcenia. To doktorant, wspólnie z promotorem, ustalają, kiedy, z kim i w jakim celu przeprowadzony będzie tutoring ekspercki.

Tutorem może być nauczyciel akademicki zatrudniony na Uniwersytecie Śląskim albo inna osoba – ekspert z zewnętrznej instytucji lub uczelni, polskiej lub zagranicznej. To po stronie doktoranta i promotora jest znalezienie tutora i nawiązania współpracy.

Więcej o celu i zasadach prowadzenia tutoringu: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/ksztalcenie-indywidualne/tutoring/.

Zgłoszenie tutora na rok akademicki 2023/2024

  1. Pierwszy etap zgłoszeń odbył się jeszcze w poprzednim roku akademickim, w kwietniu. Doktoranci mogli wtedy zgłaszać na kolejny rok akademicki tutorów, będących nauczycielami akademickimi zatrudnionymi na Uniwersytecie Śląskim. Te zgłoszenia zostały wszystkie zarejestrowane w USOS i powinny być realizowane (uwaga, tutoring zarejestrowany jest w grupach dyscyplinowych, czyli wszyscy doktoranci jednej dyscypliny i ich tutorzy jako prowadzący grupę). Jeżeli doktorant wycofuje się ze swojej deklaracji, prosimy o pilny kontakt z biurem Szkoły Doktorskiej i wyjaśnienie tego ze zgłoszonym tutorem.
  2. Obecna rejestracja ma charakter uzupełniający i dotyczy:
  • Zgłaszania tutorów spoza uczelni, tylko z Polski
  • Zgłaszania tutorów przez doktorantów pierwszego roku – zarówno tutorów z UŚ jak i spoza uczelni

Link do rejestracji: https://formularze.us.edu.pl/form/index/4440

Termin rejestracji: 6 grudnia godz. 12:00. Po tym terminie nie będzie możliwości zgłaszania tutorów z Uniwersytetu Śląskiego, a w przypadku tutorów zewnętrzny z Polski będzie wymagało indywidualnej zgody koordynatora obszarowego.

  1. Zgłoszenia tutorów spoza Polski będzie zbierane dopiero na początku roku 2024. Dzięki uzyskaniu finansowania w programie STER (więcej: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/2023/11/02/program-ster-nawa/) Szkoła Doktorska może zapewnić finansowanie dla 10 cyklu tutorskich w każdym roku projektu. Nabór musi być uruchomiony w trakcie trwania projektu, a projekt rusza 1 stycznia 2024 roku. Dlatego już teraz zachęcamy Państwa do poszukiwania takich możliwości współpracy, a na początku roku ogłosimy to oficjalnie.

Uwaga: finansowanie tutoringu z osobami spoza UŚ, zarówno to z budżetu uczelni jak i to z programu STER, nie obejmuje środków na mobilność. Należy więc zaplanować taki tutoring albo w formie zdalnej albo przy okazji mobilności, na którą doktorant ma zapewnione finansowanie.

Osobą zajmującą się tutoringiem w biurze Szkoły Doktorskiej jest p. Agnieszka Szewczyk (agnieszka.a.szewczyk@us.edu.pl).

Więcej informacji na stronie: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/ksztalcenie-indywidualne/tutoring/

return to top