Start nowego konkursu CHANSE koordynowanego przez Narodowe Centrum Nauki

18.03.2021 - 08:54 aktualizacja 21.05.2021 - 16:01
Redakcja: am
Tagi: CHANSE, Narodowe Centrum Nauki

Rusza nowy konkurs na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych (CHANSE), pt. Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age.

Koordynatorem programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) jest Narodowe Centrum Nauki.

W konkursie mogą startować zespoły badawcze złożone z co najmniej 4 grup naukowców pochodzących z min. 4 różnych krajów uczestniczących w konkursie.

Kraje uczestniczące w konkursie to: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania.

• Termin składania wniosków skróconych, tzw. Outline Proposals: 7 maja 2021 r., g. 14:00 czasu środkowoeuropejskiego
  • Termin składania pełnych wniosków, tzw. Full Proposals (dla wnioskodawców zakwalifikowanych do II etapu konkursu): 7 grudnia 2021 r., g. 14:00 czasu środkowoeuropejskiego
  • Ogłoszenie wyników: maj/czerwiec 2022 r.
  • Rozpoczęcie finansowania projektów: wrzesień/październik 2022 r.

Budżet konkursu wynosi 36 mln EUR, z czego 10 mln stanowi dofinansowanie pochodzące z Programu Ramowego UE Horyzont 2020.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://chanse.org/call-for-proposals/.

Wszelkie pytania można przesyłać drogą mailową: chanse@ncn.gov.pl.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.chanse.org oraz śledzenia CHANSE w mediach społecznościowych, gdzie publikowane są najświeższe informacje o konkursie:

1. www.facebook.com/euchanse
  2. www.twitter.com/euchanse
  3. www.linkedin.com/showcase/euchanse

stół na którym leży laptop oraz notesy z notatkami, widać dłonie siedzących przy nim ludzi

Więcej szczegółów w załączonym pliku