Książka „Głosy z Ostatniego kręgu…” nominowana do Nagród Historycznych „Polityki”

05.05.2021 - 14:11 aktualizacja 14.05.2021 - 10:24
Redakcja: am
Tagi: Nagrody Historyczne „Polityki”

Informujemy, że wydana przez Wydawnictwo Naukowe STUDIO NOA książka Głosy z „Ostatniego kręgu”. Korespondencja z Konzentrazionslager Auschwitz Józefa Kreta i Zofii Hoszowskiej-Kretowej w opracowaniu prof. zw. dr hab. Krystyny Heskiej-Kwaśniewicz i dr hab. Lucyny Sadzikowskiej, prof. UŚ została nominowana do Nagród Historycznych POLITYKI 2021 w kategorii Źródła.

Nagrody Historyczne „Polityki” to najstarsza w Polsce nagroda przyznawana publikacjom o tematyce dotyczącej najnowszej historii Polski. Po raz pierwszy nagrody zostały przyznane w 1959 roku i wręczane są w trzech kategoriach:

• prac naukowych i popularnonaukowych,
  • wydawnictw źródłowych,
  • pamiętniki, relacje, wspomnienia.

W skład jury wchodzą: prof. dr hab. Włodzimierz Borodziej, prof. dr hab. Dariusz Stola, dr hab. Bożena Szaynok, red. Marian TurskI, prof. dr hab. Wiesław Władyka, dr hab. Marcin Zaremba.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie tygodnika „Polityka”.

okładka książki Głosy z ostatniego kręgu